Вие се наоѓате: Печат и ТВ

ТВ

13

Техника на изведување на Мезотерапија

Различна техника-зависно од целта.

12

Хијалуронска киселина и волуметрија

Пополнување на лицето во “3Д”

11

Колку трае ефектот на хијалуронска киселина?

Различно траење на филерите.

9

Пополнување на лице со хијалуронска киселина

Надокнадување на изгубеното масно ткиво во лицето.

10

Промена на формата на лицето.

Моделирање на формата на лицето со Botox.

8

Миорелаксација со Botox

Времено ослабување на силата на мускулите.

7

Мезолифтинг

Инстант лифтинг на лицето и вратот.

6

Хемиски пилинг-овошни киселини или ТЦА?

Соодветен пилинг према проблемот.

5

Избелување на флеки со ТЦА киселина

ТЦА пилинг и искусен лекар – безбедна метода.

4

Современ третман на акни

Комбинирана терапија на акни.

3

Липолиза и топење на целулитис

Липоскулптура со Мезотерапија.

2

Botox-lifting на образите (Нефертити лифтинг)

Botox-лифтинг на долната половина на лицето.

1

Нехируршки лифтинг (со Botox и филери)

Минимално инвазивна техника на подмладување.

Botox-i-filleri

Botox и филери

Повеќе за botox и филери.

stetni-vlijania-na-uv-soncevi-zraci

Оштетување од сонцето

Штетни влијанија на кожата од УВА,УВБ,УВЦ и инфрацрвени зраци.

terapija-na-karcinomi-na-kozata

Терапија на карциноми на кожата

Знаци за кожни карциноми и меланомалигноми.

botoxot-vo-anti-aging-terapija

Botox-от во Anti-Aging терапија

Како Botox-от го успорува стареењето на кожата.

tretman-na-prekumerno-potenje

Третман на прекумерно потење со botox

Како се изведува третманот за хиперхидроза.

trajno-otstranuvanje-na-vlakna

Трајно одстранување на влакна

Како се изведува третманот.

tinejzderski-akni

Тинејџерски акни

Терапија на тинејџерски акни.

dermatovenerologija

Дерматовенерологија

Herpes Simplex.

total-face-lifting

Total Face Lifting

Total Face Lifting.

medicinska-kozmetologija

Хемиски пилинг

Хемиски пилинг во терапија на кожните проблеми.

kozmeticki-tretmani

Козметички третмани

Нега на кожата после сончање.

terapija-na-karcinomi-na-kozata

Карциноми на кожата

Различни видови на карциноми на кожата.

sonceto-vo-dermatologijata

Сонцето во дерматологијата

Сонцето како факултативна нокса во дерматологијата.

soveti-za-zastita-od-spf-zraci

Заштита на кожата

Совети за заштита на кожата од сончеви зраци со SPF.

otstranuvanje-na-virusni-bradavicki

Вирусни брадавички

Одстранување на вирусни брадавички.

sto-predstavuva-prekumerno-potenje

Hyperhidrosis

Што представува прекумерно потење (Hyperhidrosis).